Skip to content

211 Liberty StreetBloomfield, NJ 07003

Last Sale Date
Dec 31, 2009

Property Information

Block281
Lot10
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPOR
Sq Footage---
Acreage1.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,848,700
87%
Improvement Value:$280,100
13%
Total Assessment$2,128,800

Sale
$0