Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
19 Pitt & 20 BaldwinBloomfield, NJ 07003
Public Property
Last Sale Price
$12
Last Sale Date
Feb 12, 2010
Property Information
Block571
Lot19
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page22
Building Details
Building Class---
DescriptionPARKING LOT
Dwellings1
ZoningPR
Sq Footage---
Acreage0.64
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$893,000
91%
Improvement Value:$86,500
9%
Total Assessment$979,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.