Skip to content

404 No. Grove St.

East Orange, NJ 07017

Built 2018

Last Sale Date
Apr 4, 2024

Property Information

Block146
Lot22
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page5-12

Building Details

Building Class10
DescriptionSCHOOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,261,800
9%
Improvement Value:$12,122,600
91%
Total Assessment$13,384,400

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2018