Skip to content

310 Passaic Avenue C0303Fairfield, NJ 07004

Last Sale Date
Jan 2, 2018

Property Information

Block2801
Lot31.02
QualifierC0303
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description2SC - 3066SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,000
27%
Improvement Value:$373,200
73%
Total Assessment$511,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,919+4.0%
2024$10,495+1.3%
2023$10,362+4.9%
2022$9,882+6.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0