Skip to content

39 Lebeda Dr.Fairfield, NJ 07004

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 2024

Property Information

Block3508
Lot17
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description2SWF2G-2579SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,389
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$242,300
48%
Improvement Value:$264,300
52%
Total Assessment$506,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,821+4.0%
2024$10,401+1.3%
2023$10,269+4.9%
2022$9,793-2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972