Skip to content

31 Lebeda Dr.Fairfield, NJ 07004

Built 1972

Last Sale Date
Oct 30, 1998

Property Information

Block3508
Lot21
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,097
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$225,600
43%
Improvement Value:$296,900
57%
Total Assessment$522,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,161+4.0%
2024$10,727+1.3%
2023$10,591+4.9%
2022$10,100+8.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972