Skip to content

Bloomfield Avenue(Block 304 Lot 11)Montclair, NJ 07042

Built 2000

Last Sale Date
Jan 3, 2024

Property Information

Block304
Lot11
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityMontclair Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRO
Sq Footage---
Acreage3.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,344,400
94%
Improvement Value:$81,200
6%
Total Assessment$1,425,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000