Property Sale
Sale
$160,000
To:
Sq Ft2,280DeedBook 12365, Page 6820
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,754 | +2.0% |
| 2024 | $6,621 | -0.2% |
| 2023 | $6,632 | -1.7% |
| 2022 | $6,749 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
89 Brill St
Residential
21 Read St
Residential
77 Marne St
Residential
37 Fillmore St
Residential
31 Vincent St
Residential