Property Sale
Sale
$137,000
From:
To:
Sq Ft3,390DeedBook 20180, Page 37980Recorded5/1/2018
From:
To:
Year Built: 1926
Newark, NJ 07108
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,032 | +2.0% |
| 2024 | $7,874 | -0.2% |
| 2023 | $7,886 | -1.7% |
| 2022 | $8,026 | +1.0% |
From:
To:
Year Built: 1926
14-16 Hazel Pl
Residential
205-207 Renner Ave
Residential
144-146 Lyons Ave
Residential
102-104 Huntington Ter
Residential
14-16 Leslie St
Residential