Skip to content

718-720 Clinton Ave

Newark, NJ 07108

Last Sale Date
Jul 7, 2022

Property Information

Block3043
Lot86
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page103

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,500
63%
Improvement Value:$13,200
37%
Total Assessment$35,700

Sale
$0