Property Sale
Sale
$550,000
To:
Sq Ft4,620DeedBook 20240, Page 35851
To:
From:
To:
Year Built: 1920
Newark, NJ 07108
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,425 | +2.0% |
| 2024 | $13,160 | +103.8% |
| 2023 | $6,456 | -1.7% |
| 2022 | $6,570 | +1.0% |
To:
From:
To:
Year Built: 1920
139 Columbia Ave
Residential
32 Norwood St
Residential
15-19 Isabella Ave
Residential
45-47 Columbia Ave
Residential
66-68 Vermont Ave
Residential