Skip to content

291-301 Njrr Ave

Newark, NJ 07105

Last Sale Date
Jan 21, 2025

Property Information

Block924
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page89

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$269,900
33%
Improvement Value:$550,500
67%
Total Assessment$820,400

Sale
$0