Property Sale
Sale
$410,000
To:
Sq Ft1,960DeedBook 20230, Page 66061
To:
Year Built: 1890
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,792 | +2.0% |
| 2024 | $6,658 | -0.2% |
| 2023 | $6,669 | -1.7% |
| 2022 | $6,787 | +1.0% |
To:
Year Built: 1890
60 Warwick St
Residential
141-143 Malvern St
Residential
107 Warwick St
Residential
224 Walnut St
Residential
253 Walnut St
Residential