Skip to content

375 Mt. Pleasant Avenue(Block 155 Lot 26)West Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Sep 24, 2007

Property Information

Block155
Lot26
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0088

Building Details

Building Class10
DescriptionMASTER CARD
Dwellings0

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$319,957+1.9%
2009$313,943+7.5%
2008$292,168-58.1%
2007$698,010+5.3%
Property History

Property Sale

Sale
$5,200,000
DeedBook 12091, Page 845