Skip to content

Lakeside Avenue(Block 63 Lot 39)West Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Apr 4, 2022

Property Information

Block63
Lot39
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0043

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningI-B
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$48,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,333+1.8%
2024$1,309+5.5%
2023$1,241+1.6%
2022$1,221+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0