Skip to content

195 Andaloro WayWestville, NJ 08093

Built 1930

Last Sale Price
$82,000
Last Sale Date
Jan 28, 2000

Property Information

Block11
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage672
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
36%
Improvement Value:$55,800
64%
Total Assessment$87,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,144+3.3%
2024$3,043+2.2%
2023$2,978+1.2%
2022$2,944+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$82,000
DeedBook 3082, Page 78

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 2741, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1930