Skip to content

10 Trilby AveWestville, NJ 08093

Built 1940

Owner
---
Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Oct 23, 2025

Property Information

Block17
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage914
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,600
30%
Improvement Value:$80,200
70%
Total Assessment$113,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,080+3.3%
2024$3,949+2.2%
2023$3,865+1.2%
2022$3,820+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$180,000
Sq Ft914DeedBook 7262, Page 151Recorded11/6/2025

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4385, Page 228

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 1503, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 1940