Skip to content

2104 Good Intent RdWoodbury, NJ 08096

Built 1958

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Feb 7, 2024

Property Information

Block312
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description1S
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,393
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,100
48%
Improvement Value:$32,400
52%
Total Assessment$62,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,241+3.3%
2024$2,169+2.2%
2023$2,123+1.2%
2022$2,098+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$40,000
Sq Ft1,393DeedBook 6968, Page 282Recorded2/8/2024

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

DeedBook 5228, Page 341Recorded9/3/2014

Property Sale

Sale
$174,000
DeedBook 1983, Page 338

Property Built

Built

Year Built: 1958