Skip to content

610 Second AveWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Last Sale Price
$279,900
Last Sale Date
Jun 16, 2006

Property Information

Block332
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,003
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
15%
Improvement Value:$185,900
85%
Total Assessment$217,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,808+3.3%
2024$7,558+2.2%
2023$7,396+1.2%
2022$7,312+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$279,900
DeedBook 4233, Page 7

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 3977, Page 293