Skip to content

123 Hannold BlvdWoodbury, NJ 08096

Built 1954

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Dec 15, 2015

Property Information

Block459
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.3

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,400
32%
Improvement Value:$81,900
68%
Total Assessment$121,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,099+3.5%
2024$3,959+2.3%
2023$3,869+1.2%
2022$3,822+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000

From:

To:

Sq Ft912DeedBook 5413, Page 155Recorded1/5/2016

Property Sale

Sale
$184,500
DeedBook 4238, Page 98

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 3552, Page 290

Property Sale

Sale
$34,900
DeedBook 2490, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1954