Skip to content

526 Griscom DrWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 19, 2011

Property Information

Block468
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,606
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,800
23%
Improvement Value:$116,900
77%
Total Assessment$151,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,188+3.5%
2024$5,014+2.3%
2023$4,902+1.2%
2022$4,843+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$44,000
DeedBook 1545, Page 1063

Property Built

Built

Year Built: 1950