Property Sale
Sale
$100,000
From:
To:
Sq Ft2,028DeedBook 5710, Page 286Recorded8/14/2017
From:
To:
Year Built: 1956
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,869 | +3.3% |
| 2024 | $5,680 | +2.2% |
| 2023 | $5,559 | +1.2% |
| 2022 | $5,495 | +1.9% |
From:
To:
Year Built: 1956
472 Bucknell Ave
Residential
377 Haverford Ave
Residential
461 Bucknell Ave
Residential
415 University Blvd
Residential
469 Westminster Rd
Residential