Skip to content

106 Lincoln RdWenonah, NJ 08090

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2024

Property Information

Block553
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description1SFC-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,267
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,100
31%
Improvement Value:$87,800
69%
Total Assessment$127,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,585+3.3%
2024$4,438+2.2%
2023$4,343+1.2%
2022$4,294+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955