Skip to content

1509 Clearbrook AveWestville, NJ 08093

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2022

Property Information

Block55
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage875
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
32%
Improvement Value:$77,500
68%
Total Assessment$114,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,112+3.3%
2024$3,980+9.2%
2023$3,645+1.2%
2022$3,600+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954