Skip to content

219 Florence AveWestville, NJ 08093

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2017

Property Information

Block48
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage893
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
37%
Improvement Value:$61,700
63%
Total Assessment$98,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,524+3.3%
2024$3,411+10.5%
2023$3,088+1.3%
2022$3,050+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948