Skip to content

342 Ogden RdWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Mar 29, 2006

Property Information

Block566
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
28%
Improvement Value:$92,000
72%
Total Assessment$127,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,567+3.3%
2024$4,421+2.2%
2023$4,327+1.2%
2022$4,277+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 4197, Page 288

Property Built

Built

Year Built: 1980