Skip to content

331 Dixon AveWenonah, NJ 08090

Built 2007

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 1, 2020

Property Information

Block566
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,576
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
17%
Improvement Value:$212,000
83%
Total Assessment$255,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,170+3.3%
2024$8,876+2.2%
2023$8,687+1.2%
2022$8,587+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007