Skip to content

344 Ogden RdWenonah, NJ 08090

Built 1950

Last Sale Date
May 11, 1984

Property Information

Block566
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description2SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
25%
Improvement Value:$106,400
75%
Total Assessment$141,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,834+3.5%
2024$4,670+2.3%
2023$4,566+1.2%
2022$4,510+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1491, Page 167

Property Built

Built

Year Built: 1950