Skip to content

348 Ogden RdWenonah, NJ 08090

Commercial

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Nov 12, 1999

Property Information

Block566
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,700
22%
Improvement Value:$198,200
78%
Total Assessment$254,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,138+3.3%
2024$8,845+2.2%
2023$8,656+1.2%
2022$8,557+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 3058, Page 240