Skip to content

738 Leslie AveWenonah, NJ 08090

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 31, 2000

Property Information

Block570
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description1SCB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,638
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,100
23%
Improvement Value:$141,800
77%
Total Assessment$184,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,629+3.3%
2024$6,416+2.2%
2023$6,279+1.2%
2022$6,207+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,954
DeedBook 1459, Page 127

Property Built

Built

Year Built: 1964