Skip to content

413 Baylor RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
May 30, 2007

Property Information

Block586
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,348
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,600
27%
Improvement Value:$105,400
73%
Total Assessment$145,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,198+3.3%
2024$5,032+2.2%
2023$4,924+1.2%
2022$4,868+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 4390, Page 345

Property Built

Built

Year Built: 1960