Skip to content

1221 Clements Bridge RdWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block605
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.4

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,260
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,400
24%
Improvement Value:$96,200
76%
Total Assessment$126,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,539+3.3%
2024$4,393+2.2%
2023$4,299+1.2%
2022$4,250+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960