Skip to content

667 Montclair AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 13, 2025

Property Information

Block615
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,403
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,900
26%
Improvement Value:$108,300
74%
Total Assessment$147,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,277+3.3%
2024$5,108+2.2%
2023$4,999+1.2%
2022$4,942+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$138,500

From:

To:

Sq Ft1,403DeedBook 5783, Page 79Recorded12/7/2017

Property Built

Built

Year Built: 1960