Skip to content

102 Shelly LnWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$97,500
Last Sale Date
Jul 11, 1988

Property Information

Block638
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,240
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
22%
Improvement Value:$168,300
78%
Total Assessment$215,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,708+3.3%
2024$7,461+2.2%
2023$7,301+1.2%
2022$7,218+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$97,500
DeedBook 1814, Page 193

Property Sale

Sale
$69,500
DeedBook 1458, Page 1165

Property Built

Built

Year Built: 1977