Skip to content

112 Weybridge CtWenonah, NJ 08090

Built 1980

Owner
---
Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Nov 6, 2024

Property Information

Block652
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,386
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,200
27%
Improvement Value:$108,100
73%
Total Assessment$148,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,317+3.3%
2024$5,146+2.2%
2023$5,036+1.2%
2022$4,978+1.9%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$310,000
Sq Ft1,386DeedBook 7090, Page 37Recorded11/7/2024

Property Sale

Sale
$187,500
DeedBook 4146, Page 101

Property Sale

Sale
$153,000
DeedBook 3788, Page 18

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 3616, Page 208

Property Sale

Sale
$93,000
DeedBook 2451, Page 160

Property Built

Built

Year Built: 1980