Skip to content

27 Clinton StWestville, NJ 08093

Built 1920

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Jul 15, 2004

Property Information

Block76
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,553
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
26%
Improvement Value:$85,400
74%
Total Assessment$115,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,137+3.3%
2024$4,004+2.2%
2023$3,919+1.2%
2022$3,874+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 3809, Page 165

Property Built

Built

Year Built: 1920