Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
462 W Broad StGibbstown, NJ 08027
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 10, 2023
Property Information
Block64
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage4,787
Acreage0.17
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$50,000
34%
Improvement Value:$97,100
66%
Total Assessment$147,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,065 | +5.6% |
| 2024 | $4,798 | +6.6% |
| 2023 | $4,501 | -1.4% |
| 2022 | $4,568 | -0.1% |
Property History
No events match the selected filters.