Skip to content

32 W New StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2023

Property Information

Block126
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,274
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,900
21%
Improvement Value:$64,300
79%
Total Assessment$81,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,573+0.1%
2024$3,570+3.9%
2023$3,436+0.6%
2022$3,415+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920