Skip to content

301 Woodbury Trnrsvl RdGrenloch, NJ 08032

Built 1978

Last Sale Date
Aug 27, 2068

Property Information

Block204
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage2,394
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,300
15%
Improvement Value:$182,900
85%
Total Assessment$215,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,960+2.9%
2024$7,736+4.7%
2023$7,388+1.5%
2022$7,276-7.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978