Skip to content

841 Rte 168Blackwood, NJ 08012

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2002

Property Information

Block217
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description2SFS
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$305,300
49%
Improvement Value:$313,700
51%
Total Assessment$619,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,897+2.9%
2024$22,253+4.7%
2023$21,250+1.5%
2022$20,928-1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$40,000
DeedBook 1410, Page 58