Skip to content

57 Aberdeen PlWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Jun 5, 2020

Property Information

Block114
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM27

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,971
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,900
21%
Improvement Value:$121,500
79%
Total Assessment$154,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,428+3.7%
2024$7,164+3.2%
2023$6,945-3.6%
2022$7,201+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$169,900
Sq Ft1,971DeedBook 6298, Page 308Recorded6/25/2020

Property Sale

Sale
$46,000
DeedBook 1427, Page 533

Property Built

Built

Year Built: 1920