Skip to content

50 Cooper StWoodbury, NJ 08096

Built 1870
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 2024

Property Information

Block117
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM28

Building Details

Building Class---
Description2.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
38%
Improvement Value:$124,000
62%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,622+3.7%
2024$9,280+3.2%
2023$8,996-21.1%
2022$11,407+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1870