Skip to content

112 S Warner StWoodbury, NJ 08096

Built 1877

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2019

Property Information

Block44
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM10

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,480
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
38%
Improvement Value:$61,300
62%
Total Assessment$99,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,777+3.7%
2024$4,608+3.2%
2023$4,467-1.3%
2022$4,523+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$67,500
Sq Ft1,480DeedBook 6137, Page 274Recorded8/8/2019

Property Built

Built

Year Built: 1877