Skip to content

110 S Warner StWoodbury, NJ 08096

Built 1877

Last Sale Price
$27,500
Last Sale Date
Jan 30, 1980

Property Information

Block44
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM10

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,568
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
35%
Improvement Value:$69,100
65%
Total Assessment$107,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,153+3.7%
2024$4,969+3.2%
2023$4,817-2.1%
2022$4,923+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$27,500
DeedBook 1399, Page 369

Property Built

Built

Year Built: 1877