Skip to content

559 Park DrWoodbury, NJ 08096

Built 1940

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2025

Property Information

Block5
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM02

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,545
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,200
39%
Improvement Value:$89,200
61%
Total Assessment$145,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,995+3.7%
2024$6,747+3.2%
2023$6,540+8.1%
2022$6,049+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$102,150
DeedBook 3036, Page 158

Property Built

Built

Year Built: 1940