Skip to content

87 W 35th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 3, 2022

Property Information

Block125
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,743
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,500
45%
Improvement Value:$247,600
55%
Total Assessment$450,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,335+4.3%
2024$11,826+2.8%
2023$11,507+1.8%
2022$11,300-29.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920