Skip to content

75 W 34th StBayonne, NJ 07002

Built 1915

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block130
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,860
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$164,800
46%
Improvement Value:$189,800
54%
Total Assessment$354,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,915+4.2%
2024$9,514+2.7%
2023$9,262+1.8%
2022$9,099+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1915