Skip to content

90 W 35th StBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2003

Property Information

Block130
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-BF-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,040
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,500
37%
Improvement Value:$333,600
63%
Total Assessment$533,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,655+4.3%
2024$14,053+2.8%
2023$13,675+1.8%
2022$13,429-11.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968