Skip to content

74 W 34th StBayonne, NJ 07002

Built 1915

Last Sale Date
Jul 7, 2022

Property Information

Block138
Lot46
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-B-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,556
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,000
50%
Improvement Value:$195,400
50%
Total Assessment$390,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,666+4.3%
2024$10,224+2.8%
2023$9,947+1.8%
2022$9,768+6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1915