Skip to content

33-37 W 32nd St(Unit C0102)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
May 31, 2023

Property Information

Block145
Lot3
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-BF-23U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage768
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,100
44%
Improvement Value:$116,000
56%
Total Assessment$207,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,791+4.2%
2024$5,556+2.7%
2023$5,409+1.8%
2022$5,314-20.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920